Autonapůl v kostce

 

Autonapul carsharing media

 

Jsme první český carsharing s ambicí propojit postupně všechny větší města v České Republice. 

Každý náš uživatel již teď může libovolně využívat sdílené vozy v Brně, Praze, Plzni, Liberci, Ostravě, Pardubicích, Hradci Králové a Olomouci.

Naším hlavním cílem je nabídnout jednoduchou, výhodnou a ohleduplnou službu mobility. Uživatel, který potřebuje auto jen občas, má díky carsharingu k dispozici různorodý vozový park a může si tak ušetřit mnoho starostí a peněz. Jeden sdílený automobil dokáže díky efektivnímu využití nahradit až 15 soukromých aut. Soukromě vlastněné auto je typicky používáno zhruba 5% času, zatímco sdílená auta 30-50% času. To je 6x – 10x více. Pomáháme tak šetřit životní prostředí snížením emisí a snížením potřeby parkovacích míst.

Se sdílením aut jsme začali již v roce 2003. Tenkrát hlavně pro vlastní potřebu. Postupně se nám úctyhodně rozrostla komunita přátel a jejich přátel, kterým se to take hodilo. Nyní máme k dispozici desítky aut v mnoha městech. Všechna auta, která nabízíme jsou námi vlastněná a koupená jako nová. Průměrné stáří je 3,5 roku. Auto starší 6 let u nás nenajdete. Ale najdete u nás třeba 9 místný Transit, elektromobily nebo auta s automatickou převodovkou.

Autonapůl si nese společenskou odpovědnost ve svých genech. Podporujeme místní komunity ve městech, kde působíme. Klademe důraz na osobní přístup, významná je pro nás zákaznická spokojenost, a s tím spojená zpětná vazba od našich uživatelů. Jsme součástí iniciativy Změna k lepšímu. Podporujeme projekty jako Aplikace Záchranka, aktivity AutoMatu jako je výzva Do práce na kole nebo pouliční slavnost Zažít město jinak. Účastníme se pravidelně Dnů Země. Chováme se odpovědně vůči životnímu prostředí v každodenních činnostech.

Carsharing vnímáme jako jeden z nástrojů udržitelné dopravy a chceme tak svým dílem přispět k odpovědné společnosti.

Vytváříme prostor pro lidi. Společně.