Carsharing Autonapůl: nejstarší český carsharing fungující od roku 2003. Nyní působí v devíti městech České republiky. Cíle Autonapůl je snížení množství aut v ulicích českých měst tím, že lidem poskytneme auto jen pro chvíle, kdy jej potřebují. Jeden sdílený automobil dokáže díky efektivnímu využití nahradit až 15 soukromých aut. Soukromě vlastněné auto je typicky používáno zhruba 5% času, zatímco sdílená auta 30-50% času. To je 6x – 10x více. Vytváříme prostor pro lidi.

Carsharing neboli sdílení aut se i u nás stal již běžným druhem dopravy, zejména ve velkých městech. Vyplatí se zhruba při ročním nájezdu 10 000 km a méně. Mezi výhody patří to, že odpadají starosti o servis a údržbu auta. Můžete si také vybrat jiný typ auta pro každou cestu – rodinné kombi na dovolenou, městské vozidlo na malý nákup.

Flotila: všechna vozidla, která Autonapůl dává k dispozici svým členům a klientům jsou označována souhrnným pojmem flotila. Flotila Vozidel je jako seznam vždy přístupná v rezervačním systému. Autonapůl má za cíl zlepšovat kvalitu nabízených vozidel, proto je flotila průběžně obměňována. V nabídce jsou desítky vozů včetně městských Citigo, Fabií combi, Octavií combi, 9 místného Tranzita nebo Traffica, auta s automatickou převodovkou jako Škoda Rapid nebo Scala, nebo elektro aut.

Online registrace: Díky moderním technologiím se lze registrovat online. Stačí vyplnit formulář na webu a zaplatit vratnou kauci. Vše lze vyřídit z pohodlí domova. Můžete si však zvolit pro podpis smlouvu i osobní schůzku.

Aplikace Autonapůl: Vůz lze vyzvednout i vrátit pomocí chytrého telefonu nebo čipovou kartou. K dispozici máte auto v mobilu (Android / iOS). Pokud máte jiný OS, najdete ji na mautonapul.zemtu.com a lze ji připnout na plochu.

Čipová karta: Elektronický prostředek (ve tvaru platební karty) jako druhá možnost k aplikaci pro odemykání a zamykání vozidla. Čipová karta odemyká vozidlo pouze v období platné rezervace daného uživatele, zamyká kdykoli. Každý uživatel může mít jednu nebo více unikátních čipových karet.

Parkovací lokality: Auta Autonapůl mají vymezené parkovací lokality nebo pevná parkovací místa. Údaje, kde auto vyzvednout jsou v rezervačním systému. Mapky a další informace najdete jak na webu k jednotlivým městům, tak v deskách přímo v autě. Autonapůl kombinuje výhody free-float a station-based carsharingu.

Free-float carsharing: Tento typ carsharingu umožňuje uživatelům auto na jednom místě vyzvednout a vrátit ho zcela na jiném. Je stanovená jedna velká zóna, např. město, kde auta mohou stát.

Station-based carsharing: Auta mají pevná parkovací místa, ze kterého si je uživatelé vyzvedávají a také je tam vracení.

Zone-based carsharing: Auto můžete zaparkovat i vyzvednout v rámci určené parkovací zóny. Vozidla najdete v aplikaci na chytrém telefonu.

Peer-to-peer carsharing: Zprostředkování zápůjček soukromých aut mezi lidmi.

Ceník: Dokument, který je součástí smluvní dokumentace a nedílnou součástí Smlouvy. Jsou v něm uvedeny ceny za nájemné vozidel, kategorie vozidel, tarify, minimální spoluúčast a další důležité parametry smlouvy. Ceny jsou vždy kombinací rezervovaného času a ujetých kilometrů (kalkulačka jízdy).
V cenách je zahrnuto palivo, česká dálniční známka, povinné ručení, veškerý servis, pojištění podle zvoleného tarifu. Neplatíte žádný paušál. Není třeba skládat kredit předem. Při podpisu rámcové smlouvy se skládá jednorázová vratná kauce 5000 Kč.

Palivová karta: Platební karta společnosti zprostředkovávající placení paliv kartou (CCS), kterou může uživatel použít pro platbu pohonných hmot a jiných výdajů, souvisejících s provozem vozidla, a to zejména na čerpacích stanicích pohonných hmot. Palivo je zahrnuto v cenách za využití Autonapůl uvedených v Ceníku.

Vytváříme prostor pro lidi: Jeden sdílený automobil dokáže díky efektivnímu využití nahradit až 15 soukromých aut. Soukromě vlastněné auto je typicky používáno zhruba 5% času, zatímco sdílená auta 30-50% času. To je 6x – 10x více. Toto zpravidla neplatí pro free-float carsharing, jelikož u něj se vytížení blíží běžně vlastněnému vozu vzhledem k nutnosti větší flotily.

Firemní carsharing: Uživatelé mohou střídat osobní a služební cesty, fakturujeme je podle jejich potřeb. Carsharing lze nabídnout zaměstnancům jako firemní benefit. Auto je k dispozici pro externí zaměstnance nebo jen záloha k vlastní flotile. 

Kontakty

Autonapůl, družstvo
Údolní 33, 602 00 Brno
IČO: 29301751 / DIČ: CZ29301751

Technická podpora pro uživatele: +420 778 470 898
e-mail: autonapul@autonapul.cz