Doplnění k TK „Aplikace PID Lítačka představuje unikátní vyhledávač nové generace“

V souvislosti s dnešní tiskovou konferencí „Aplikace PID Lítačka představuje unikátní vyhledávač nové generace“ bychom rádi prezentovali doplnění informací od prvního českého carsharingu Autonapůl, jednoho ze zúčastněných subjektů, na celou inovaci.

„Zařazení služeb sdílené mobility jako carsharingu či bikesharingu do vyhledávače Lítačky považujeme za principiálně správný krok, který umožní lidem efektivnější dopravu po Praze i Středočeském kraji. Na rozdíl od dalších carsharingů funguje Autonapůl na principu předávacích zón, kdy si sdílníci vyzvedávají vozy v jasně ohraničených částech města, auta pak do stejné oblasti vrací, tedy takzvaný round-trip. Jsme přesvědčeni, že tento způsob využití si mezi uživateli Lítačky vbrzku najde své příznivce, například také proto, že round-trip carsharing šetří životní prostředí a prostor ve městě více než takzvaný free-floating provozovaný jinými společnostmi, kdy si lidé auto mohou vyzvednout kdekoliv a kdekoliv jej mohou také odstavit. Data od nás i ze zahraničí ukazují, že až více než 80 % uživatelů round-trip carsharingu soukromý vůz nevlastní, naopak podíl uživatelů free-floatingubez vlastního auta klesá až k 7 procentům,“ shrnuje spoluzakladatel Autonapůl Stanislav Kutáček.

Podrobněji popsané rozdíly mezi různými principy sdílení aut najdete v zaslané příloze.

„Integrace carsharingu s Lítačkou bude, doufejme, pokračovat, a to například možností registrace do carsharingu přes Lítačku, nebo umožněním rezervace vozidla vybraného poskytovatele přímo z aplikace Lítačka. Možnosti tu jsou velké, a těšíme se na další spolupráci s ICT,“ dodává Kutáček.
O Autonapůl:
Autonapůl provozuje po celé republice flotilu zhruba stovku sdílených aut různých kategorií, od malých městských vozů, přes úsporná rodinná kombi po osobní i nákladní dodávky či elektromobily včetně Tesly 3. Působí v Praze, Brně, Pardubicích, Hradci Králové, Liberci, Plzni, Ostravě a Olomouci. Podrobnosti o výhodách a podmínkách prvního českého carsharingu Autonapůl jsou na www.autonapul.cz – například cestující Českých drah mohou své ČD body využít jako slevu na služby tohoto carsharingu.
Další informace jsou na https://www.autonapul.cz/carsharing/

Factsheet carsharing – příloha

Galerie ilustračních fotografií Autonapůl na https://eu.zonerama.com/Autonapul/Album/49e3186c-2f11-4860-bc2c-5326db555c59
Kontakt: Stanislav Kutáček, zakladatel a předseda družstva Autonapůl, kutacek@autonapul.cz, telefon: 736 643 394

Kontakty

Autonapůl, družstvo
Údolní 33, 602 00 Brno
IČO: 29301751 / DIČ: CZ29301751

Technická podpora pro uživatele: +420 778 470 898
e-mail: autonapul@autonapul.cz